دانستنی های عینک

بهترین عینک برای فرم صورت و رنگ پوست شما

بهترین عینک برای رنگ پوست

اگر تا به حال عینک خریداری کرده باشید ، احتمالاً در بعضی مواقع از خود پرسیده اید : “فرم صورت من چه شکلی است و بهترین شکل عینک برای من کدام است؟

تعیین نوع فرم صورت شما می تواند به شما در راهنمایی خرید عینک کمک کند فرم صورت شما تعیین میکند چه سبکی از عینک برای چهره شما مناسب است .

این امر به ویژه هنگام خرید آنلاین می تواند مفید باشد زیرا از نظر فیزیکی شما نمی توانید چیزی را امتحان کنید ، و ممکن است انتخاب یک سایت ، بسیار گسترده و متنوع باشد و دانستن این امر که از کجا باید شروع کنید کار سختی است .

وقتی از خود می پرسید ، “چه نوع فرم صورتی دارم؟” به چند روش می توانید بفهمید: به صورت خود نگاه کنید یا صورت خود را اندازه بگیرید.

برای تعیین فرم صورت موهای خود را از صورت دور کرده و مستقیماً به آینه نگاه کنید. نگاهی دقیق به فرم و خطوط کلی صورت و سر خود بیندازید. سپس موارد زیر را در نظر بگیرید:

به خط فک خود نگاه کنید – آیا فک شما حالت گرد دارد یا زاویه داراست؟ فک با خطوط زاویه دار روی صورت به شکل مربع ، قلب یا الماس است ، در حالی که خطوط فک گرد شده با فرم های بیضی یا دایره ای مرتبط می باشند .

چانه خود را در نظر بگیرید – چقدر برجسته است؟ خطوط منتهی از قاعده فک به چانه بیشتر افقی هستند یا عمودی ؟ چانه نوک تیز یا برجسته مشخصه شکل یک قلب است و همچنین با شکل الماس متناسب است.

به خط ریش خود دقت کنید – از یک گوش به گوش دیگر در امتداد خط ریش خود خط بکشید. آیا این خط ، مانند صورت مربع ، خطی صاف است یا مانند صورت گرد ، دارای منحنی است؟

کره چشم طول و عرض صورت شما – اگر ارتفاع صورت (از چانه تا خط مو) از عرض بیشتر است (از گونه به گونه) ، ممکن است صورت شما بیضی یا قلبی شکل باشد ، اما اگر طول و عرض آن باشد مشابه هستند ، شما ممکن است یک صورت گرد یا مربع داشته باشید.

کره چشم و طول و عرض صورت شما – اگر ارتفاع صورت (از چانه تا خط مو) از عرض آن بیشتر است (از گونه به گونه) ، ممکن است صورت شما بیضی یا قلبی شکل باشد ، اما اگر طول و عرض آن یکسان هستند ، ممکن است شما یک صورت گرد یا مربع داشته باشید.

به دنبال برجسته ترین ویژگی باشید – صادقانه ارزیابی کنید که کدام ویژگی برجسته است. آیا فک قوی ، چانه نوک تیز ، استخوان گونه بلند ، پیشانی بلند دارید؟ هنگامی که به دنبال بهترین عینک برای فرم صورت خود هستید ، پس بدنبال ایجاد تعادل باشید. بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر چانه نوک تیز دارید ، قاب های ضخیم تر و گردتر می توانند نگاه مخاطب نسبت به شما را به سمت بالا بکشند و ویژگی های چهره شما را متعادل کنند. اگر گونه های برجسته ای دارید ، عینک های نیمه از برجسته تر نشان دادن گونه های درشت جلوگیری میکند.

اندازه گیری ها

اگر می خواهید در مورد تشخیص شکل صورت خود کاملاً حرفه ای باشید ، می توانید با یک نوار اندازه گیری انعطاف پذیراندازه گیری را سریع انجام دهید. هدف از انجام این اندازه گیری ها مقایسه آنها با یکدیگر است. به عنوان مثال ، در صورت مستطیلی ، فک هم عرض پیشانی است ، در حالی که روی یک مثلث رو به بالا ، فک از پیشانی گسترده تر است. اگر وقتی به آینه نگاه نمی کنید ، مشخص نیست که این اندازه گیری ها می تواند شما را به سمت شکل صورت هدایت کند.

طول صورت – از وسط خط موی خود ، نقطه ای همسو با بینی خود شروع کنید و آن را به پایین چانه بکشید.

عرض فک – از محلی که فک شما با قسمت پایین لبه ی گوش تا چانه متصل می شود اندازه بگیرید. سپس آن عدد را در دو ضرب کنید.

عرض استخوان گونه – تقریباً از نقطه ای که گوش شما با خط موی شما یا وسیع ترین قسمت گونه های شما از طریق پل بینی تا طرف دیگر قرار دارد ، اندازه بگیرید. طور کلی درست زیر چشم شما است.

عرض پیشانی – به دنبال وسیع ترین نقطه پیشانی خود بگردید و در امتداد آن خط ، (از خط مو در یک طرف تا خط مودر طرف دیگی) ، اندازه بگیرید.

صورت من چه شکلی است و بهترین فریم برای چهره من کدام است  کدامند؟

اکنون که به این سوال پاسخ دادید ، “چه نوع فرم صورتی دارم؟” شما می توانید تصمیم بگیرید که از کدام عینک استفاده کنید.

به طور کلی ، هفت شکل صورت وجود دارد:

 

1- صورت بیضی شکل

 

بهترین عینک برای رنگ پوست

 

ویژگی ها : صورت بیضی شکل با دارا بودن ارتفاع بلندتراز عرض وبا استخوان گونه کمی گسترده تر از پیشانی و فک ، تعریف می شود. پیشانی همچنین ممکن است کمی بلندتر باشد ، در حالی که استخوان های گونه نیز به طور معمول بالاتر از صورت قرارمی گیرند و برجسته ترند. صورت بیضی شکل به دلیل نسبت متعادل ، ایده آل ترین فرم صورت در نظر گرفته می شود بنابراین برای بسیاری از سبک های مختلف عینک مناسب است .

به دنبال این عینک ها بگردید:

اگر صورت بیضی شکل دارید ، می توانید سبک های مختلفی را انتخاب کنید. بنابراین جسور باشید وعینکی متناسب با مد روز را امتحان کنید. رنگ های روشن ، بافتهای جالب یا اشکال منحصر به فرد را در نظر بگیرید – یا به کارهای کلاسیک پایبند باشید. برای تعریف بهتر از فرم صورت خود ، به سراغ قاب هایی بروید که به اندازه عرض صورتتان باشند. شکل های هندسی یا زاویه ای بیشتری را در نظر بگیرید تا منحنی های نرم صورت شما متعادل شود.

فریم های پهن ، اما نه خیلی بزرگ

مربع شکل

مستطیل شکل

فریم هایی با اشکال هندسی

چشم گربه ای یا لبه دار

از این عینک ها خودداری کنید:

فریم های خیلی بزرگ که بیش از حد صورت شما را اشغال می کنند و تعادل طبیعی صورت شما را از بین می برد. می توانید از عینک های گرد یا بیضی شکل خودداری کنید .

 

2-شکل صورت مستطیلی

بهترین عینک برای رنگ پوست

 

ویژگی ها :

شکل صورت مستطیلی مشابه صورت بیضی شکل است که در آن طول صورت بیشتر از عرض آن بوده اما خط گونه آن بلند و مستقیم است.

عینک مناسب :

مانند صورت بیضی شکل ، بسیاری از اشکال مختلف به خوبی مناسب صورت شماست. اگر می خواهید روی طول صورت خود تأکید نکنید ، به دنبال عینکی باشید که عرض بیشتری داشته باشد و طول صورت شما را متعادل کند. خطوط ابرو برجسته و وجود جزئیات تزئینی مربوط به ناحیه بالای عینک نیز برای این شکل صورت بسیار مناسب است.

چشم گربه

Browline ، نیمه بدون حاشیه

دو رنگ با ته سبک تر یا شفاف

گرد

مربع

عینک های اشتباه : از شکل های نازک ، باریک یا مستطیلی خودداری کنید زیرا بر طول صورت شما تأکید می کند.

 

3-شکل صورت گرد

بهترین عینک برای رنگ پوست

 

ویژگی ها :

اگر صورت گرد دارید ، عرض پیشانی و فک تقریباً یکسان و استخوان های گونه شما از عرض بیشتر است. ممکن است گونه های پرتری داشته باشید. هر دو فک و خط موی شما دارای خطوط گرد و ظریف است. عرض و طول صورت شما نیز در اصل یکسان است.

عینک مناسب:

در حالی که بسیاری از سبک ها در صورت های گرد به نظر خوب می رسند ، عینک های زاویه دار مانند اشکال مستطیل به بهترین شکل کار می کنند ، فرم گردی صورت را پایین می آورند. به دنبال عینکی باشید که دارای خطوط برجسته و زاویه دار هستند که دقیقاً بالای استخوان گونه شما قرار گرفته و یک پل نازک یا واضح داشته باشند.

مستطیل شکل

هندسی

چشم گربه ای یا لبه دار

فریم های D

عینک های اشتباه: عینک های گرد ، بیضی ، بدون حاشیه یا بیش از حد عمیق ، بیش از آنکه مکمل آن باشند ، بر گرد بودن شما بسیار تأکید می کنند.

4-شکل صورت مربع

بهترین عینک برای رنگ پوست

 

ویژگی ها:

با یک شکل صورت مربع ، می توانید به طور موثری یک خط راست و واضح را در امتداد کناره های صورت ، از پیشانی تا فک ترسیم کنید. خطوط روی چانه و پیشانی شما نیز دارای خطوط افقی قوی به اندازه کافی مستقیم هستند. عرض و طول یک وجه مربع در واقع یکسان است.

عینک مناسب: از آنجا که صورت های مربعی شکل خطی هستند ، قاب های گردتر یا خمیده ، کنتراست زیبایی با فرم صورت شما ایجاد می کنند. قابهای گرد یا بیضی شکل خطوط محکم و زاویه دار را نرم می کند. به دنبال قاب نازک تری بگردید ، قاب هایی که کمی از استخوان گونه شما پهن تر باشند. عینک باید متناسب با طول و عرض صورت شما باشد.

گرد

بیضی

خلبانی

چشم گربه ای یا لبه دار

بدون حاشیه

عینک های اشتباه: قاب های زاویه دار یا جعبه ای توجهات را به سمت ویژگی های زاویه دار جلب می کنند. قاب های مربع یا مستطیل ممکن است چهره شما را بزرگتر نشان دهد.

 

5-شکل صورت الماس

بهترین عینک برای رنگ پوست

ویژگی ها:

افراد با شکل صورت الماسی دارای گونه های برجسته هستند که از پیشانی یا چانه آنها پهن تر است. در حالی که این حالت شبیه به صورت بیضی شکل است ، اما شکل صورت الماسی از دو جهت متفاوت است: استخوان گونه گسترده تر است در حالی که چانه و پیشانی باریک تر است و خطوط کناره های صورت زاویه دارتر هستند.

عینک های مناسب:

اگر فرم صورت الماسی دارید ، برجستگی گونه ها از خط ابرو بیشتر است ، بنابراین از عینک هایی که انتهای آنها ضخیم تر است مانند عینک های بدون حاشیه استفاده کنید . همچنین به دنبال قاب هایی باشید که گونه ها را جارو می کند و چشم را به سمت بالا می کشد (به چشم گربه فکر کنید). اینها باعث تعادل صورت شما می شوند و بیشتر از اینکه گشادتر به نظر برسند ، صورت های شما را تکمیل    می کنند.

چشم گربه ای یا لبه دار

بیضی

بدون حاشیه یا نیمه بدون حاشیه

عینک های اشتباه: از قاب های بزرگ ، جعبه ای یا مستطیلی بلند که بیش از حد بر عرض گونه های شما تأکید می کنند و توجه بیشتری را به نقاط باریک صورت جلب می کنند ، خودداری کنید.

 

6-صورت قلبی شکل

بهترین عینک برای رنگ پوست

یژگی ها:

صورت قلبی شکل را گاهی مثلث پایه بالا یا مثلث معکوس می نامند (مثلثی را به شکل V در نظر بگیرید). هنگام توصیف شکل صورت برای مردان ، ممکن است بیشتر از یک مثلث پایه یا معکوس استفاده شود. این شکل صورت دارای پیشانی وگونه های هم عرض می باشد- یا پیشانی که کمی گسترده تر از استخوان های گونه است – با چانه ای باریک تر.

عینک مناسب: برای تعادل به دنبال قاب هایی باشید که کمی از پیشانی شما بازتر باشند. اشکال با زوایای نرم به تعادل خطوط و زاویه های صورت کمک می کند مانند : قاب های نازک ، روشن یا بدون لبه

بیضی

بدون حاشیه

عینک های با قسمت پایینی بزرگ

عینک های اشتباه: از عینکی که روی لبه ابرو یا شقیقه تأکید دارد مانند تزئینات نیمه لبه خودداری کنید. در حالی که قاب های گربه ای یا شاخ دار بسته به شکل آنها می توانند مناسب باشند ، شما می خواهید از عینکی که بیش از حد روی گونه قرار میگیرند خودداری کنید – آنها شکل صورت شما را تقلید می کنند ، نه اینکه کنتراست مکمل مورد نظر را اضافه کنند.

 

7-شکل مثلث از پایین ، هرم

بهترین عینک برای رنگ پوست

ویژگی ها :

شکل صورت مثلث ، که مانند هرم به نظر می رسد ، در مقابل صورت قلب شکل است. فک افرادی که این شکل صورت را دارند از پیشانی گسترده تر است و استخوان گونه از چانه یا پیشانی گسترده نیست.

عینک مناسب: به دنبال عینکی بگردید که دارای لبه بالایی باشد که هم عرض باقسمت وسیع صورت ، احتمالاً خط فک شما باشد. قاب های ایده آل برای کسانی که صورت مثلثی دارند ، بر خط ابرو با قاب های ضخیم تر ، جزئیات یا رنگ تأکید دارد. از یک پل محکم هم نترسید.

فریم های D

چشم گربه ای یا لبه دار

نیمه بدون حاشیه

دو رنگ با ته سبک تر یا شفاف

عینک های اشتباه: از عینکی که روی صورت شما کوچکتر یا باریک است خودداری کنید ، زیرا توجه بیشتری را به سمت فک شما جلب می کند. عینک هایی که قسمت پایینی سنگین دارند ، چشم را به سمت پایین می کشند.

با تجزیه و تحلیل اینکه چه فرم صورتی دارید و عینکی که متناسب برای شکل صورت شماست، می توانید عینک مناسب خود را پیدا کنید – یا ممکن است سبکی را پیدا کنید که شما را شگفت زده کند . نکته کلی این موضوع ساده است: از آن لذت ببرید ، و عینک هایی با ظاهری زیبا پیدا کنید که فقط تعادل مناسبی در ویژگی های منحصر به فرد شما ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *