آموزش, دانستنی های عینک

5 دلیل مهم معاینه چشم

دلایل مهم معاینه چشم

اهمیت معاینات چشم سالانه فراتر از این است که فقط مطمئن شوید که بینایی شما تار نیست.

در اینجا پنج دلیل برای مهم بودن معاینات چشمی ذکر شده است – و اینکه چرا شما باید برای محافظت از سلامتی خود سالانه معاینات چشم انجام دهید.

  1. معاینه چشم به موفقیت بچه ها در مدرسه کمک می کند.

آیا می دانید 80 درصد آنچه ازکودکان انتظار می رود در کلاس و خارج از کلاس یاد بگیرند نیاز به دید خوب دارد؟ و این آمار که مدتهاست وجود دارد ، احتمالاً باید به دلیل افزایش روزافزون زمان حضور کودکان در این روزها ، مورد بررسی قرار گیرد.

معاینه چشمی سالانه تنها راهی است که کودک می تواند برای موفقیت در کلاس به وضوح و راحت ببیند. همچنین این تنها راه برای اطمینان از این است که آیا بچه ها در ورزش و سایر فعالیت ها نیز بهترین نتیجه را می بینند

  1. نزدیک بینی در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است.

تعداد کودکانی که نزدیک بینی (نزدیک بینی) دارند سریعتر از همیشه در حال رشد است. و تعداد بیشتری از کودکان در سنین پایین نزدیک بین  می شوند.

چرا این یک نگرانی بزرگ است؟

کودکانی که خیلی زود در زندگی نزدیک بین می شوند (یعنی در دیدن اجسام در فاصله دور دچار مشکل می شوند ) ، بدتر شدن دید و پیشرفت کوتاه بینی را تجربه می کنند که در تمام دوران کودکی ادامه می یابد – و این موضوع آنها را در معرض خطر جدی وقابل توجهی از بیماری چشمی ، از جمله آب مروارید ، گلوکوم و جداشدگی شبکی درطول زندگیشان قرار می دهد .

برنامه ریزی معاینات سالانه چشم بهترین راه برای ارزیابی خطر نزدیک بینی است. در صورت تشخیص زود هنگام ، می توان با اقدامات کنترلی روند نزدیک بینی وخطر ابتلا به مشکلات جدی چشم در آینده کودک را کاهش دهد.

چه زمانی آخرین معایه چشم خود را گذراندید؟ اگر اخیراً چشم خود را معاینه نکرده اید ، برای ویزیت با یک چشم پزشک نزدیک خود برنامه ریزی کنید.

  1. غربالگری بینایی جایگزین معاینه چشم نمی شود.

اغلب اوقات ، والدین به این باور می رسند که فرزندشان کاملاً خوب می بیند ، زیرا او از غربالگری بینایی (بینایی سنجی) مدرسه عبور کرده است. یا بزرگسالان فکر می کنند که کاملاً می بینند زیرا از غربالگری بینایی (بینایی سنجی) در زمان معاینات قبل از اخذ گواهینامه رانندگی عبور می کنند.

غالباً ، هیچ یک از این فرضیات درست نیستند.

با غربالگری می توان مشکلات ظاهری فرد را در انجام کارهای بصری خاص مانند دیدن تخته سیاه به وضوح در کلاس یا تشخیص علائم جاده و سایر اشیا از پشت فرمان ، شناسایی کرد. غربالگری بینایی دقیقاً همین است – آن افرادی که دارای مشکلات جدی هستند ، غربال میکند .

فقط یک معاینه ی دقیق و بی نقص توسط چشم پزشک یا اپتومتریست میتواند خیال شما را بابت نداشتن عیوب انکساری یا بیماری های چشمی نظیر گلوکوم یا سرطان چشم راحت کند.

  1. گلوکوم.

از بین تمام بیماری های جدی چشم ، گلوکوم احتمالاً احمقانه ترین است. این به این دلیل است که در اکثر موارد گلوکوم اولیه علائم قابل تشخیص ندارد – چیزی نیست که به شما هشدار دهد که مشکلی پیش آمده است .

افرادی که موفق به معاینه چشم ، به صورت دوره ای نمی شوند و مبتلا به گلوکوم می شوند ، معمولاً پس از آنکه دچاربیماری شده ودیدشان مختل میشود، از آن آگاه می شوند. و در آن زمان ، کنترل گلوکوم برای جلوگیری از کاهش دید اضافی می تواند بسیار دشوار باشد.

بدون کنترل موفقیت آمیز با درمان پزشکی و یا جراحی گلوکوم ، این بیماری می تواند منجر به کوری شود.

تشخیص زود هنگام فشار خون بالا و سایرعوامل خطر برای گلوکوم فقط با معاینات معمول چشم توسط پزشک امکان پذیر است. غربالگری بینایی برای شناسایی یا پیشگیری از گلوکوم کاری نمی کند.

  1. معاینات سالانه چشم می تواند سایر مشکلات جدی سلامتی را تشخیص دهد.

آیا می دانید با یک معاینه چشم معمول میتوانید از بیماریهای جدی مانند دیابت ، فشار خون بالا ، کلسترول بالا و حتی سرطان مطلع شوید .

چشمان ما “پنجره روح ما” خوانده می شود . به نظر می رسد ، آنها اغلب یک پنجره بسیار موثر برای سلامت کامل ما هستند.

در طی یک معاینه چشم پزشکی ، چشم پزشک می تواند سلامت و وضعیت رگهای خونی در شبکیه چشم شما را مشاهده و ارزیابی کند ، که پیش بینی خوبی برای سلامت عروق خونی در سراسر بدن شما است. شرایطی مانند دیابت ، فشار خون و هایپرکلسترولمی با تغییر در ظاهر خونی شبکیه و عروق خونی قابل مشاهده است.

معاینات سالانه چشم به ویژه برای افراد دیابتی یا کسانی که در معرض خطر بیماری باشند (به دلیل چاقی ، سابقه خانوادگی یا دلایل دیگر) بسیار مهم است.

همچنین ، تحقیقاتی در حال انجام است که بتوانند توسط آزمایشاتی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را شناسایی کنند که این امر ممکن است به زودی در طی یک معاینه جامع چشم انجام شود.

پس معاینات چشمی خود را به تعویق نیندازید – امروز برای معاینه چشم برنامه ریزی کنید

حتی اگر فکر می کنید بینایی کاملی دارید ، معاینه چشم سالانه می تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که می توانید برای محافظت ازسلامتی خود انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *