دانستنی های عینک

عینک های بدون فریم (frameless or rimless)

عینک های بدون فریم یا با فریم

همیشه یک عینک مناسب با افزایش بینایی تحت نظر یک متخصص اپتومتری یا چشم پزشک باید تجویز گردد.اما نکته مهمی که وجود دارد این است که انتخاب فریم و قاب گاهی مشکل ساز می شود چرا که برخی قاب های ضخیم ظرافت چهره شما را می تواند پنهان کند. به همین دلیل بسیاری از افراد جذابیت همیشگی عینک های بدون حاشیه را ترجیح می دهند.

عینک های بدون فریم یا با فریم

عینک های بدون حاشیه با بهبود بینایی شما بدون ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر ، به راحتی بینایی خوب را به شما می دهد.عینک های بدون حاشیه سبک و راحت هستند. از آنجا که آنها زیبایی طبیعی شما را برجسته می کنند ، ویژگی های شما زیر یک عینک بدون حاشیه دفن نمی شوند. قاب های بزرگ می توانند در هنگام رانندگی ، خواندن یا گپ زدن با دوستانتان مانع بینایی شما شوند. عینک های بدون حاشیه این مسئله را برطرف می کنند ، بنابراین شما می توانید دنیای اطراف خود را بدون مرز مشاهده کنید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که در شماره های بالا به علت ضخامت بالای عدسی در حاشیه ها استفاده از عینک فریم دار میتواند این حاشیه ها را برای شما پنهان سازد.

عینک های بدون فریم یا با فریم
عینک های بدون فریم یا با فریم

عینک های قاب دار اغلب سرگرم کننده و مرسوم ، مد روز در نظر گرفته می شوند ، در حالی که عینک های بدون حاشیه دارای جذابیت بی انتها هستند. البته این بدان معنا نیست که عینک های بدون حاشیه مد نیستند. در حقیقت ، بسیاری از افراد مشهور و مدل در طول سالها در عینک های بدون حاشیه دیده شده اند.

عینک های بدون فریم یا با فریم

عینکهای بدون فریم معایب ناچیزی نیز دارد:

  • برای مبتدیان ، ممکن است نداشتن قاب باعث شکستن این نوع عینک شود. این نکته را به خاطر بسپارید که اگر عینک خود را نمیزنید آن را داخل جای مناسب خود قرار دهید.

عینک های بدون فریم یا با فریم
عینک های بدون فریم یا با فریم
  • کثیف شدن عینک های بدون حاشیه زیاد رخ می دهد زیرا فضای لنز آنها نیز زیاد است. سعی کنید یادتان باشد که با گرفتن دو طرف به جای قطعه بینی ، عینک خود را بردارید. این ممکن است به شما کمک کند لکه ها ی روی عینک را کاهش دهید.
  • بعضی اوقات قیمت عینک های بدون حاشیه بیشتر از مدل های قاب دار است. برخی از مشتریان از این موضوع تعجب می کنند زیرا تصور می کنند عینک های دارای قاب باید قیمت بالاتری داشته باشند ، و گرچه این قابل درک است ، اما سبک های بدون حاشیه به دلیل فرآیند تولید ، می توانند در نهایت قیمت بالاتری داشته باشند. برای اطمینان از پشتیبانی کافی از عینک های بدون حاشیه اقدامات ویژه ای انجام می شود و این می تواند به زمان و مواد اضافی نیاز داشته باشد که درنتیجه سبب قیمت بیشتر می گردد.
عینک های بدون فریم یا با فریم

عینک های بدون حاشیه اغلب راحت تر از سبک های قاب دار در نظر گرفته می شوند. آنها سبک هستند ، بنابراین به صورت شما فشار نمی آورند. با این حال ، اگر تنظیم قاب شما به درستی انجام نشود ، ممکن است کمی ناراحتی جزئی نیز داشته باشید. همچنین ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که قسمت هایی که در اطراف گوش و کنار سر شما قرار می گیرند خیلی تنگ نیستند .این تنظیمات توسط یک متخصص در مرکز معتبر انجام پذیر است.

عینک های بدون فریم یا با فریم
author-avatar

درباره فرشته شکراله زاده

سمت : دستیار علمی مجله نور اپتیکال | فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه تهران و ارشد از دانشگاه ایران | کاندیدای دکترا تخصصی از دانشگاه مشهد | عضو سابق استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران | مدرس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | دارای بیش از ۱۴ مقاله خارجی | سابقه ده سال کار در بخش لنز و عینک در بیمارستان فارابی و نور | عضو مرکز تحقیقات نور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *