آموزش, اخبار, دانستنی های لنز

لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم

لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم
لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم داشتن دید اصلاح شده را به صورت مداوم در تمام روز امکان پذیر می کنند.
28 آوریل 2005 ، ویستاکون ، متخصص لنزهای یکبار مصرف، در دسترس بودن اولین لنز تماسی هیدروژل سیلیکونی برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم که یک مشکل بینایی مشترک بین میلیون ها کودک ، نوجوان و بزرگسال است ، اعلام کرد.

لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم

Acuvue Advance For Astigmatism ، از یک فناوری تثبیت کننده جدید استفاده کرده است که فشارهای طبیعی چشم ناشی از پلک زدن را مهار می کند تا لنز در محل درست خود قرار گیرد، و همچنین زمانی که چشم باز است، در صورت چرخش ناگهانی لنز تماسی، لنز را به سرعت تنظیم می کند، و بیمارانی که آستیگماتیسم دارند همواره در طول روز دید کافی و راحتی با لنز خود خواهند داشت.

لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم

اکثر لنزهای تماسی نرم موجود که توسط افراد مبتلا به آستیگماتیسم استفاده می شوند، مستعد چرخش با حرکت پلک ها هستند و این باعث می شود که افراد دچار تاری دید شوند.
لنزهای جدید، همچنین، از Hydra clear که از یک فناوری انحصاری که ترکیبی از یک ماده غنی از اکسیژن و یک ماده مرطوب کننده غنی از رطوبت است استفاده شده که حس راحتی و رطوبت بیشتر به لنزها میدهد.

لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم

آستیگماتیسم نوعی از عیوب انکساری است که هنگامی رخ می دهد که سطح چشم ، مانند قرنیه ، شکل بیضی مانندی پیدا می کند- مانند یک تخم مرغ.
این شکل از چشم، باعث میشود که نور به طور منظم در پشت چشم متمرکز نشود. افراد مبتلا به آستیگماتیسم معمولا تاری دید خواهند داشت و در بعضی موارد ممکن است سردرد، خستگی چشم یا سرگیجه نیز داشته باشند.
دکتر سوزان رزنیک، متخصص بینایی سنجی در زمینه ی لنزهای تماسی در شهر نیویورک ، توضیح میدهد:” تقریبا همه ی انواع آستیگماتیسم را می توان با لنزهای تماسی اصلاح کرد.” “یک بینایی سنجی جامع شامل تست برای تشخیص و تعیین درجه آستیگماتیسم و اصلاح مناسب بینایی است.”
پایداری، راحتی و کیفیت بینایی در طول روز با لنزهای تماسی Acuvue Advance For Astigmatism در یک آزمایش بالینی چند هفته ای ایزوله و در چند مرکز بر روی 435 زن و مرد در سنین 18-39 سال که از لنزهای تماسی استفاده می کردند و آستیگماتیسم داشتند، تست شد.لنزهای تماسی جدید برای آستیگماتیسم
شرکت کنندگان با Acuvue Advance For Astigmatism یا یکی از دو لنز تورک نرم موجود (Bausch & Lomb Soflens66 Toric و Acuvue Toric) راحت بودند. به بیماران آموزش داده شد که به مدت دو هفته از لنزها به صورت روزانه استفاده کنند. به طور متوسط 12-13 ساعت از لنزها هنگام مطالعه کردن استفاده می شد. در پایان مطالعه، بیماران و پزشکان پرسشنامه ای را برای ارزیابی عملکرد هر لنز تماسی پر کردند.
علاوه بر این ، بیمارانی که از Acuvue Advance For Astigmatism استفاده می كردند ، به طور قابل توجهی بیشتر از استفاده كنندگان لنزهای دیگر مورد مطالعه بودند كه آیا می توانند در طول روز از لنزهای خود به صورت طولانی تری جلوی رایانه ها و تلویزیون ها ، در خانه های گرم و تهویه های نامناسب یا مکان های آلوده به راحتی استفاده کنند یا نه. طبق تحقیقات بیمارانی که از Acuvue Advance For Astigmatism استفاده کرده اند ، به میزان قابل توجهی کمتر از بیمارانی که از لنزهای دیگر استفاده می کنند، نیاز به استفاده از قطره های اشک مصنوعی دارند.
Acuvue Advance For Astigmatism برای اصلاح بینایی روزانه قابل استفاده است. مانند تمام لنزهای تماسی ، اگر به دذستی استفاده نشود میتواند مشکلات چشمی ، از جمله زخم های قرنیه نیز به دنبال داشته باشد. برخی از افراد ممکن است هناگم استفاده از آن، تحریک های چشمی خفیف ، خارش یا ناراحتی در چشم را تجربه کنند. در صورت داشتن هرگونه عفونت چشم ، یا احساس ناراحتی در چشم ، پارگی لنز تماسی ، تغییر بینایی ، قرمزی یا سایر مشکلات چشمی ، لنزها نباید تجویز شوند.
author-avatar

درباره روشنک حیدری

مترجم نور اپتیکال/ فارغ التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه لرستان/ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران مرکز/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *