دانستنی های لنز, لنز

لنزهای تماسی روزانه (Daily)

-به دلیل این که در پایان روز، لنزهای یکبار مصرف را از روی چشم برمیدارید و دور می اندازید، نیازی به تمیز کردن و نگه داشتن آنها ندارید. شما به سادگی هر روز را با یک جفت لنز تماسی جدید و تازه آغاز می کنید. لنزهای تماسی یکبار مصرف (روزانه) میتوانند بهترین انتخاب برای شما باشند.
-برنامه روزانه، شیوه ی زندگی شخصی و میزان درآمد شما می تواند در تصمیم گیری شما تأثیر بگذارد. مثل همیشه ، ما به شما توصیه می کنیم که قبل از خرید لنز تماسی خود، با چشم پزشک یا اپتومتریست مجرب مشورت کنید.
مزایای لنزهای تماسی روزانه:
هرگز مجبور نیستید آنها را تمیز کنید! برنامه تمیز کردن شبانه لنزها و یا صف بستن بطری های محلول لنز را فراموش کنید! در پایان یک روز طولانی، شما فقط لنزهایتان را دور می اندازید و میخوابید.
دیگر لازم نیست تاریخ استفاده شدن لنز خود را در تقویم یادداشت کنید. شما برای آغاز هر روز یک جفت لنز تمیز دارید.
لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه باعث صرفه جویی در وقت می شوند- علاوه بر اینکه لازم نیست هر روز آنها را شستشو دهید، می توانید لنزهای بیشتری را با خود حمل کنید که اگر لنز پاره شد، نیازی به برگشت دوباره به منزل نداشته باشید.
این نوع از لنزها میتوانند به جلوگیری از آلرژی های چشمی کمک کنند – با توجه به اینکه زمان کمتری استفاده میشوند رسوبات مختلف روی انها جمع نمیشود. همچنین، برای کسانی که چشمان حساسی دارند، استفاده از لنزهای نو باعث جلوگیری از تشدید حساسیت ها میشود.
این لنزها برای نوجوانان عالی هستند! پدرها و مادرها عاشق این لنزها شده اند! نوجوانان به دلیل فعالیت های درسی و ورزشی گاها فراموش میکنند که لنزهای تماسی را شستشو دهند. پس این لنزها برای این افراد بسیار مناسب هستند.
***نکته!!
***از آنجا که هر روز لنزهای روزانه خود را دور می اندازید، باید لنزهای بیشتری بخرید. (و به یاد داشته باشید، اگر نمره ی چشمهایتان متفاوت باشند، برای هر چشم شما به یک جعبه احتیاج دارید، بنابراین تأمین 30 روزه، به معنای 60 لنز تماسی است.)
***اپتومتریست، شما را برای نوشتن نسخه مناسب معاینه می کند. در حالی که انتخاب لنز و اینکه روزانه باشد یا خیر به عهده خود شماست. چشم پزشک شما، می تواند به شما کمک کند تا از میان لنزهای گوناگونی که برای چشم شما مناسب هستند، لنز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
author-avatar

درباره روشنک حیدری

مترجم نور اپتیکال/ فارغ التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه لرستان/ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران مرکز/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *