دانستنی های لنز

لنزهای تماسی رنگی

لنزهای تماسی رنگی

اگر تا به حال آرزو کرده اید که رنگ چشم های شما متفاوت بود یا اینکه میتوانستید “حالت” دیگری به آنها بدهید – ممکن است درک کنید که چرا لنزهای تماسی تزئینی برای برخی افراد جذاب هستند. نام های زیادی برای لنزهای تماسی وجود دارد که برای تغییر رنگ چشم استفاده می شوند ، از جمله لنزهای لوازم آرایشی ، نمایشی ، هالووین ، دایره ای ، تزئینی ، اصلاح کننده و یا لنزهای رنگی. از این نوع لنزها ممکن است برای بهبود بینایی نیز استفاده شود. چه بینایی را بهبود ببخشند و چه نه ، همه لنزهای تماسی به نسخه و مراقبت مناسب نیاز دارند تا خطر عفونت چشم و سایر عوارض را کاهش دهند.

Color Contacts: How to Choose the Right Tinted Contact Lenses for You -  LensPure
همه لنزهای تماسی نیاز به نسخه پزشک و یا بینایی سنج مجرب دارند

همه لنزهای تماسی کالاهای پزشکی هستند که توسط  ایالات متحده تنظیم می شوند. طبق قانون، خرید لنزهای تماسی رنگی و طبی ، خواه بینایی را اصلاح کنند یا نه ، به نسخه و تجهیزات مناسب چشم پزشکی احتیاج دارند. هر نوع لنز تماسی که بدون نسخه پزشک و یا بینایی سنج خریداری شود به طور غیرقانونی به فروش می رسد – و این می تواند خطرات جدی برای سلامت بینایی و چشم به دنبال داشته باشد. لنزهای تماسی رنگی را از فروشگاه های لباس ، سالن های زیبایی ، فروشگاه های دارو ، بازارها و یا هرجای دیگری که به نسخه پزشک نیاز ندارد ، خریداری نکنید. می توانید لنزهای تماسی را از طریق مطب پزشکان چشم ، بصورت آنلاین یا از طریق سفارش پستی خریداری کنید اما فقط با نسخه معتبر. شما باید طبق دستور پزشک چشم خود با هر نوع لنز تماسی خریداری شده مراقبت خود را ادامه دهید.

لنزهای تماسی رنگی یا تزئینی بدون خطر هستند

لنزهای تماسی رنگی

افرادی که از لنز تماسی استفاده می کنند برای سالم نگه داشتن چشم خود باید مراحل شستشو و مراقبت را به درستی انجام دهند. مراقبت نامناسب از لنزهای تماسی احتمال عفونت و سایر عوارض را افزایش می دهد. وقتی لنزهای تماسی تزئینی بدون نسخه پزشک ، مراقبت مناسب و آموزش صحیح فروخته می شوند، به نظر می رسد خطر آسیب دائمی چشم – حتی نابینایی – وجود دارد.


نکاتی را برای شستشو و مراقبت صحیح از لنزهای تماسی:

در مورد انواع لنزهای تماسی، عدم مراقبت صحیح از آنها احتمال عفونت های چشم را افزایش می دهد.

هرگز لنزهای تماسی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

لنزهای تماسی خود را قبل از استفاده، با محلول ضد عفونی کننده لنز تماسی مالش داده و بشویید . حتی اگر برای مدتی از لنز استفاده نکردید، محلول داخل جالنزی را تعویض کنید.

هرگز لنزهای تماسی خود را در آب نگه ندارید.

لنزهای تماسی خود را با توصیه ی چشم پزشک عوض کنید.

حداقل هر سه ماه یکبار جا لنزی  خود را تعویض کنید.

هرگز محلول تازه را با محلول قدیمی یا استفاده شده مخلوط نکنید. همه دارندگان لنزهای تماسی باید این نکات را رعایت کنند.

Colored Contacts | Solotica | Anesthesia | Bella | USA, CA, UK, EU
author-avatar

درباره روشنک حیدری

مترجم نور اپتیکال/ فارغ التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه لرستان/ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران مرکز/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.